BlogForum ~ Türkiye'nin kaliteli bilgi paylaşım platformuna hoşgeldiniz.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sitemizde bilgi alışverişinde bulunabilmek için kayıt olmalısınız.
Sitemizde kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
Sitemizde üyelikler ücretsizdir.

BlogForum ~ Site hakkında bilgi almak için aşağıda yazanlara göz atınız.


Sitemiz hakkında bilgi almak için BlogForum isimli konuyu okuyunuz.

BlogForum ~ Sharing Universe (Torrent, Warez Sharing)

Eğer sitemizi ilk defa ziyaret ediyorsanız forum kurallarımızı lütfen okuyunuz.


BlogForum websitemiz hizmete açılmıştır.
BlogForum sitesi torrent, warez, mybb ve evren hakkındaki büyük bilgileri kapsar.
BlogForum yönetimi katkılarınızdan dolayı teşekkür eder.
BlogForum reklam alanlarımız şuanlık aktif değildir.
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı
#1
Wordpress 
[b]WordPress[/b]‘te bir çok slider eklentisi mevcut ama farklı bir sitemde uzun zamandır kullandığım ve memnun kaldığım eklenti “[b]Revolution Slider[/b]“dır. Kullanımı ilk kuran için kolay görünmese de aslında aralarında en basiti diyebiliriz.
Revolution-Slider.gif
Eklentiyi satın alıp kurdunuz veya satın aldığınız tema ile geldi.
İçerik [Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.]
Slider Oluşturmak
yeni-slider.png
Eklentiyi aktif ettikten sonra panelde “[b]Revolution Slider[/b]” menüsü geliyor oraya girdiğinizde [b]Create A New Slider[/b] kısmına tıklayarak Yeni Slider oluşturuyoruz.
 
import-slider.pngVar olan hazır sliderı yüklemek istiyorsanız [b]Import Slider[/b] ‘a tıklayarak dosyayı seçip yüklüyoruz. [b]Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.[/b] hazır slider indirebilirsiniz.
[b]Slider Title[/b] : Slidera verdiğiniz isim.
[b]Slider Alias[/b] : Sliderı eklemek için kod kısmında veya tema ayarlarında slider kısmında çağıracağınız isim. Ben titleye yazdığımı kullanıyorum.
[b]Slider Shortcode [/b]: Sliderı kullanmak istediğinizde kısa kodu.
[b]Source Type[/b] : Bu kısımda Posts, Specific Posts ve Gallery
  • [b]Posts [/b]: Görünmesini istediğiniz alan seçebilirsiniz.

  • [b]Specific Posts[/b] : Görünmesini istemediğiniz yazı id’leri ile engelleme.

  • [b]Gallery[/b] : Standart kullanım
[b]Slider Layout[/b] : Seçiminiz [b]Auto Responsive[/b] olsun mobil görünüm açısından.
[b]Layers Grid Size[/b] : Kısmında slider boyutunu tekrar düzenleyebilirsiniz.
Üst kısımda yazdıklarım standart oluşum için yeterli ek olarak galerinizde;shadow2.pngböyle bir gölge varsa [b]Appearance[/b] kısmından [b]Shadow Type => No Shadow[/b] diyerek kapatabilirsiniz.
Slider İçeriğini Eklemek
Sliderı oluşturduktan sonra görünümü yapmak için; [b]Edit Slides[/b]‘a tıklıyoruz. Karşımıza gelen kısımda [b]New Slide[/b] ve [b]New Transparent Slide[/b] kısmından birini seçin. Görsel seçicekseniz ve o görselde kayan yazılar veya farklı ayar yapacaksanız arkaplan yüklemek için [b]New Slide[/b] diyebilirsiniz.
Seçimi yaptıktan sonra [b]Edit Slide[/b] diyerek devam ediyoruz.
Açılan kısım sitemizdeki ilk sliderımızın ilk geçiş kısmı olacaktır. Mesela bu konuda ilk eklediğim hareketli resme bakın LEATHER yazısı ile gelen şapkalı çocuk 1, Winter Trends yazısı ile gelen ise 2. sliderdır. Her geçiş için ayrı slider eklemesı yapacaksınız onun içinde şu an bulunduğunuz sayfada [b]Add Slide[/b] diyebilirsiniz.
MV8Zl1.gif
Web: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Posta: sezer_jadde_26@hotmail.com


WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet. WordPress Revolution Slider Eklentisi Kullanımı Lorem ipsum dolor sit amet.

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi